Psikoteknik Belgesi E-Devlet Üzerinden Nasıl Bakılır?

Psikoteknik Belgesi E-Devlet Üzerinden Nasıl Bakılır?

Psikoteknik Belgesi E-Devlet üzerinden nasıl bakılır, sorusunu genellikle merak edilen konulardan birisidir. Psikoteknik Belgesi 2018 yılı itibari ile Psikoteknik Belgesi Kartı kaldırılarak Psikoteknik Belgesi E-Devlet üzerinden alınabilir olmuştur.

Teknoloji ve internetin ön plana çıktığı günümüzde, internet üzerinden birçok bilgiyi belgeye ulaşabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ait olan E- devlet sistemi artık bütün belgelerinize ulaşabileceğiniz bir sistemi içerisinde barındırıyor. Sağlık, ehliyet ya da psiko-teknik belgelerinize ulaşabilmeniz için Ptt’den E-Devlet şifrenizi almanız gerekmektedir.

Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet kapısına giriş yapmalısınız. E-imza veya mobil imza ile TC kimlik numaranızı girerek psikoteknik belgesine ulaşabilir, görüntüleyebilir veya çıktısını alabilirsiniz. Oldukça basit ve hızlı bir işlem olan e devlet belge sorgulama platformu, internetin olduğu her yerden sorgulayabileceğiniz bütün Tc vatandaşlarının kullanabildiği bir sistemdir.

Arama yerine “Psikoteknik Belgesi” yazarak karşımıza çıkan 2 seçenekten “e-imzalı Psikoteknik Değerlendirme Raporları Sorgulama (Sağlık Bakanlığı)” yazısını seçiyoruz.

Ardından karşımıza gelen ekrandan varsa Psikoteknik Belgemizi görebiliyoruz.

İzmit Psikoteknik Belgenizi 1 saatte Psikolog eşliğinde Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı İzmit Psikoteknik Merkezi kurumlarından alabilirsiniz. İzmit Psikoteknik Testine tabi tutulduktan sonra İzmit Psikoteknik Cihazı sizin test sonucunuzu İzmit Psikoteknik Raporu şeklinde hazırlayacaktır. İzmit Psikoteknik Raporunuzu yetkili kurumlarca İzmit Psikiyatri onayına sunulur. Muayene sonucu İzmit Psikoteknik Raporunun onaylanması ile birlikte E-Devlet üzerinden İzmit Psikoteknik Belgenizi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir